Loading…

Koncert Sylwestrowy na bis

Wydarzenie

Koncert Sylwestrowy na bis
Tytuł:
Koncert Sylwestrowy na bis
Kiedy:
N, 20. grudzień 2020, 15:00 h
Gdzie:
Teatr im. Danuty Baduszkowej w Gdyni - Gdynia,
Kategoria:
Trwające wydarzenia
Odsłon
510
Utworzył
Admin-UTW

Opis

Zarząd SUTW w Iławie informuje zainteresowanych, iż wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na „Koncert Sylwestrowy na bis”, zaplanowany na 17 stycznia 2021 zostaje odwołany.

Wpłacone pieniądze zostaną przeznaczone na najbliższy możliwy wyjazd do teatru.

Kontakt

Nazwa:
biuro@utw.ilawa.pl albo utw.ilawa@op.pl


Miejsce

Teatr im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Lokalizacja:
Teatr im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Ulica:
Plac Grunwaldzki 1
Kod pocztowy:
81-372
Miejscowość:
Gdynia
Kraj:
Poland

Opis

działa od 18 maja 1958 roku i niemal od początku swojego istnienia jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Znajduje się w atrakcyjnie turystycznie położonym mieście, tuż nad samym morzem. Gdynia jest jednym z najlepiej rozwiniętych biznesowo miast w kraju, nowoczesnym ośrodkiem gospodarki morskiej, handlu międzynarodowego, nauki, kultury i turystyki. To miasto ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i odważnych.

Teatr Muzyczny w ciągu 56 lat istnienia przygotował ponad 330 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi, dzięki takim tytułom jak: JESUS CHRIST SUPERSTAR, SKRZYPEK NA DACHU, LES MISERABLES, EVITA, HAIR, CHICAGO, LALKA czy SHREK, stając się tym samym kulturalną wizytówką Pomorza rozpoznawalną w całym kraju.

Dzięki trwającej od listopada 2010 roku rozbudowie Teatru widownia Dużej Sceny powiększyła się aż do 1070 miejsc. Foyer zostało powiększone, zyskało kolejne piętro, powstały dodatkowe pomieszczenia. Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej, budżetu Miasta Gdyni oraz Samorządu Województwa Pomorskiego. Głównym wykonawcą rozbudowy była firma Mostostal Warszawa SA.

Rozbudowa Teatru doprowadziła do powstania Nowej Sceny mogącej pomieścić 360 widzów. Scena posiada osobne wejście, foyer, kasy biletowe, szatnie i garderoby. Otwarcie odbyło się w kwietniu 2012 roku.

Wraz ze 147 miejscami w Sali Kameralnej, w rozbudowanym Teatrze trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób! Tym samym Teatr Muzyczny w Gdyni stał się największym teatrem muzycznym w kraju. Powierzchnia użytkowa zwiększyła się z 14 tys. m2 do 19 tys. m2. Dzięki rozbudowie przestrzeń teatralna zyskała na atrakcyjności. Od tego momentu będą mogły być realizowane najróżniejsze inicjatywy – od wystaw po koncerty, gale i spektakle teatralne w pełni wykorzystujące potencjał techniczny Teatru, najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe i audiowizualne.

Wielkie otwarcie rozbudowanego Teatru odbyło się 6 września 2013 roku prapremierowym pokazem musicalu CHŁOPI w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

źródło: http://www.muzyczny.org