Loading…

Wycieczka do Krynicy Morskiej

KRYNICA MORSKA - 2019

W dniach od 10. do 17. czerwca 2019 roku słuchacze Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Iławie odpoczywali w Krynicy Morskiej, w ośrodku oddalonym 200 metrów od morza. Krynica przywitała nas słońcem i upalnymi dniami.

Podczas pobytu odbył się rejs statkiem Żegluga Gdańska do Fromborka, gdzie zwiedzano:

  • Muzeum Mikołaja Kopernika, które znajduje się w dawnym Pałacu Biskupów;
  • Gotycką Katedrę Wniebowzięcia NMP (perłę warmińskiej architektury) zbudowaną w latach 1329-1389 wraz z odsłuchaniem koncertu organowego.

Podczas pobytu w ośrodku „Luxus” odbył się wieczór przy kiełbasce z grilla oraz muzyce na żywo. Nie zabrakło również wieczorami wspólnego biesiadowania i śpiewania znanych piosenek przy udziale i akompaniamencie kolegów Leszka i Marka. Dla chętnych i wytrwałych była poranna gimnastyka, którą prowadził kolega Marian. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i czas było wracać do domu.

W drodze powrotnej odwiedzono Sztuthof, gdzie pani przewodnik przybliżyła uczestnikom historię Muzeum Sztuthof.

Wyjazd nad morze przyniósł wiele korzyści nie tylko w postaci odpoczynku i naładowaniu baterii na kolejny rok. Zintegrował słuchaczy oraz zacieśnił więzi pomiędzy słuchaczami. Odpoczynek nad morzem przyniósł przede wszystkim zdrowotne korzyści w postaci zdrowej, porządnej dawki jodu.

  • krynica_01