Loading…

VI Marsz Nordic Walking 2018

W dniu 12 maja 2018 o godzinie 11.00 ruszyła wspólna ogólnopolska akcja VI Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2018. Głównym organizatorem Marszu była Akademia Złotego Wieku – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie wraz ze współorganizatorami:

  • Polską Federacją Nordic Walking;
  • Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Nasze Stowarzyszenie jak co roku wzięło w niej udział. Celem akcji było zachęcanie studentów UTW do aktywności sportowej, integracji środowiska studenckiego, promocja czynnego spędzania wolnego czasu:

w zdrowym ciele zdrowy duch

Podczas marszu towarzyszyła nam wyjątkowa atmosfera, poczucie wspólnoty, a nade wszystko ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Sprawność fizyczna była mniej wymagana, bo liczyła się Nasza radość i uśmiech na twarzy. Nie trzeba być zawodowym sportowcem, gdyż najważniejsza jest dobra zabawa. Wspólny marsz zrzesza ludzi pozwalając im być zadowolonym i zdrowszym. Niezależnie od powodu dla którego wzięliśmy udział w marszu czerpaliśmy radość ze wspólnego wysiłku. By wziąć udział w marszu nie jest potrzebna formalna grupa w uniwersytecie. Potrzebni są studenci chodzący w nordic walking umiejący czarpać radość ze wspólnego obcowania. Na zakończenie marszu za pozwoleniem i pomocą Nadleśnictwa Iława wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku i smażyliśmy kiełbaski.

  • Nordic Walking 2018 - 1Nordic Walking 2018 - 1
  • Nordic Walking 2018 - 2Nordic Walking 2018 - 2

 
Zarząd Stowarzyszenia