Loading…

Wieczór Moniuszkowski

WIECZÓR MONIUSZKOWSKI

w wykonaniu

CHÓRU VIVAT i SALONIKU POETYCKIEGO

ze Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Iławie oraz zespołu wokalnego InteGracja z Osiedlowego Domu Kultury POLANKA Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Iławie miało swój akces w obchodach Roku Stanisława Moniuszki poprzez „Wieczór Moniuszkowski”, który miał miejsce w kinoteatrze Pasja dnia 18.11.2019 roku.

Wydarzenie to było promocją i popularyzacją twórczości jak i samej postaci wybitnego polskiego kompozytora i dlatego w programie wieczoru pieśni Stanisława Moniuszki przeplatane były treściami narracyjnymi o jego życiu i twórczości.

W koncercie najbardziej popularnych pieśni Stanisława Moniuszki wystąpił chór Vivat działający przy UTW Iława i zespół wokalny Inte Gracja z Osiedlowego Domu Kultury Polanka.

Opracowanie muzyczne spektaklu - Alicja i Wojciech Szymańscy oraz Stanisław Jarmużewski.

Na scenie, w programie Wieczoru Moniuszkowskiego, wystąpiły również panie z Saloniku Poetyckiego SUIII W w Iławie.

Program poświęcony wybitnemu artyście, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki cieszył się ogromnym zainteresowaniem /wypełniony kinoteatr/, był okazją do edukacyjnego „spotkania” z mistrzem pieśni polskiej, posłuchania pięknych pieśni ,które zachwyciły publiczność.

 

  • wieczor_moniuszkowski

Zarząd Stowarzyszenia

Uniwersytet III Wieku w Iławie