Loading…

OGŁOSZENIE cztery oblicza kultury

Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie realizuje zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Kultury „Dialog w działaniu”. W ramach tego zadania ogłosiła konkurs na projekty działań kulturalnych na terenie naszego miasta.

Oferta Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku „Cztery oblicza kultury” zdobyła jedno z trzech premiowanych miejsc, uzyskując dofinansowanie do jej realizacji.

„Cztery oblicza kultury” to śpiew, poezja, teatr i malarstwo, czyli to, co robią już słuchacze naszego Uniwersytetu. Działa u nas chór VIVAT, Salonik Poetycki, teatr ARLEKIN oraz sekcja malarska. Uzyskane fundusze pozwolą nam poprawić i uatrakcyjnić pracę tych grup, gdyż projekt przewiduje zorganizowanie warsztatów doskonalących te działalności.

Efektem widocznym dla mieszkańców Iławy będą spektakle wystawiane przez nasze grupy, koncerty chóru, wernisaże malarskie, a także plener malarski, na którym mieszkańcy Iławy będą mogli spróbować swoich umiejętności malarskich. Końcowym akordem projektu będzie koncert 3 października w sali kinoteatru PASJA na którym chór VIVAT i Salonik Poetycki zaprezentują utwory polskie i ukraińskie. Do występu na tym koncercie będziemy chcieli zaprosić też Ukraińców przebywających w Iławie.

O wszystkich wydarzeniach realizowanych w ramach tego projektu będziemy na bieżąco informowali mieszkańców.

Najbliższe wydarzenie to spektakl poetycki „A życie się toczy…” czyli rozmowy wierszami Krystyny Wawrzkiewicz, który odbędzie się 17 czerwca o godzinie 16-ej w Galerii Jazzowej. Spektakl połączony będzie z wystawą obrazów słuchaczek Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku, która będzie urządzona w gablotach Galerii już od 14 czerwca.

                                     Barbara i Andrzej Sufrankowie