Loading…

Sprawozdanie merytoryczne Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku za rok 2012

sprawozdanie

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Iławie za rok 2012

     Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku z siedzibą w Iławie ul Kościuszki 18 powiat Iława województwo Warmińsko – Mazurskie, posiada osobowość prawną, jest organizacją posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego.

  • Regon – 280189948
  • NIP – 744 1729998
  • KRS – 0000265433
  • Konto bankowe – Bank Spółdzielczy w Iławie 82 8831 0002 2001 0110 8546 0001
  • Adres internetowy – http://www.utw.ickilawa. pl
  • Adres e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd Stowarzyszenia realizował cele i zadania zgodnie ze statutem i potrzebami słuchaczy. W roku kalendarzowym 2012 Zarząd odbył 8 posiedzeń, podczas których podjęto 12 Uchwał.

Stowarzyszenie nasze działa na rzecz osób starszych. Główny cel to zwiększenie aktywności seniorów, zmniejszenie ich poczucia osamotnienia, propagowanie wiedzy na temat zdrowego stylu. Działalność merytoryczna prowadzona przez Stowarzyszenie obejmuje organizację zajęć programowych, które w roku akademickim przebiegają w systemie semestralnym.

Wykłady i spotkania w sekcjach zainteresowań odbywały się wg wcześniej ustalonego planu. Wykłady – jeden raz w tygodniu. Tematyka obejmowała różne dziedziny wiedzy. Łącznie odbyło się 26 wykładów – wykładowcy nie pobierali wynagrodzenia.

Nauka języków obcych - zajęcia jeden raz w tygodniu:

Niemiecki – 1 grupa 8-10 osób;

Angielski - 3 grupy (1grupa dla zaawansowanych, 2 grupy dla początkujących). Liczba osób 30 – 35.

Sekcja malarsko-plastyczna – zajęcia jeden raz w tygodniu pod czujnym okiem naszej słuchaczki Pani Anieli Żmijewskiej. Panie przygotowywały między innymi obrazy na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zajęciach uczestniczy 8 osób. W sekcji tej równocześnie prowadzone są dla chętnych zajęcia - robótki ręczne: na drutach, szydełku, haft riechelie. Liderką prowadzacą te zajęcia jest Pani Irena Iwasiów. Prace wykonywane są z własnego materiału i na własny użytek, grupa liczy 7 osób.

Sekcja - dyskusyjny klub książki - zajęcia odbywają się w trzeci czwartek każdego miesiąca w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Iławie ul. Kościuszki – prowadzą nasze koleżanki: Pani Elżbieta Lenartowicz-Gocyk i Pani Danuta Telej. W spotkaniach uczestniczy 8 osób.

Bardzo prężnie działają warsztaty komputerowe – zajęcia odbywają się w sali komputerowej Biblioteki Miejskiej w Iławie ul. Jagielończyka raz w tygodniu w sześciu grupach po 9 osób (jedna grupy dla początkujących i pięć grup dla zaawansowanych). Warsztaty prowadzone są przez Instruktorów pracowników biblioteki. Zajęcia są bezpłatne.

Wspólne Śpiewanie – chór liczący 25 osób prowadzony przez Panią Honoratę Cybulę (dyrygent chóru Camerata) zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Chórzyści uświetnili spotkanie opłatkowe naszego Uniwersytetu, zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego.

W dniu 9.05.2012 odbył się I Iławski Przegląd Chórów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu Warmi i Mazur, zorganizowany przez nasz Uniwersytet przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Iławskiego Centrum Kultury. Chór otrzymał nazwę Vivat. W m-cu styczniu chór koncertował w kościele św. Brata Alberta.

W drugim semestrze 2011/212 rozpoczęła działalność sekcja teatralna główną inicjatorką i osobą która stworzyła podwaliny była Pani Teresa Goerges. Obecnie sekcja działa prężnie wzmocniła się o osoby przygotowane do pracy w zespole z aktorami. Głównymi organizatorkami i odpowiedzialnymi za całokształt pracy w takim zespole na zasadzie wolontariatu są Panie Barbara Kozłowska i Teresa Goerges. Na zakończenie Roku Akademickiego 2011/2012 dla słuchaczy naszego UTW przygotowana została inscenizacja utworu Franciszka Karpińskiego pt. Laura i Filon. Podczas spotkania wigilijnego 2012 wystawiona została Jasełka.