Loading…

Sprawozdanie Merytoryczne Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku za rok 2011

sprawozdanie

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Iławie za rok 2011

     Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku z siedzibą w Iławie ul Kościuszki 18 powiat Iława województwo Warmińsko – Mazurskie, posiada osobowość prawną, jest organizacją posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego.

  • Regon – 280189948
  • NIP – 744 1729998
  • KRS – 0000265433
  • Konto bankowe – Bank Spółdzielczy w Iławie 82 8831 0002 2001 0110 8546 0001
  • Adres internetowy – http://www.utw.ickilawa. pl
  • Adres e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć).

Zarząd Stowarzyszenia realizował cele i zadania zgodnie ze statutem i potrzebami słuchaczy. W roku kalendarzowym 2011 Zarząd odbył 14 posiedzeń, podczas których podjęto 34 Uchwały.

Stowarzyszenie nasze działa na rzecz osób starszych. Główny cel to zwiększenie aktywności seniorów, zmniejszenie ich poczucia osamotnienia, propagowanie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz poprawa jakości życia

Działalność merytoryczna prowadzona przez Stowarzyszenie obejmuje organizację zajęć programowych, które w roku akademickim przebiegają w systemie semestralnym. Wykłady i spotkania w sekcjach zainteresowań odbywały się wg wcześniej ustalonego planu.

Wykłady – raz w tygodniu tematyka obejmowała różne dziedziny wiedzy. Łącznie odbyło się 24 wykładów – wykładowcy nie pobierali wynagrodzenia.

Nauka języków obcych zajęcia odbywają się raz w tygodniu:

  • Niemiecki - 1 grupa - 8-10 osób
  • Angielski - 3 grupy (1 grupa dla zaawansowanych, 2 grupy dla początkujących), liczba osób 30 – 35.

Sekcja malarsko-plastyczna – zajęcia raz w tygodniu pod czujnym okiem naszej słuchaczki Pani Anieli Żmijewskiej.

Uczestniczki uczęszczające na te zajęcia przygotowywały między innymi obrazy na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uzyskana kwota to około 900 zł. Uniwersytet otrzymał list gratulacyjny, a nasze Panie Malarki podziękowania (Żmijewska Aniela, Jakubiak Janina, Kwiecień Danuta, Ostrowska Eryka, Powązka Józefa, Szymczak Barbara).

Sekcja czytelnicza - dyskusyjny klub książki zajęcia odbywają w bibliotece pedagogicznej w Iławie ul. Kościuszki – prowadzi to nasza koleżanka Pani Elżbieta Lenartowicz-Gocyk. Spotkania dwa razy w miesiącu.

Bardzo prężnie działają warsztaty komputerowe – zajęcia odbywają się raz w tygodniu w sześciu grupach po 9 osób. (trzy grupy dla początkujących i trzy grupy dla zaawansowanych). Zajęcia prowadzone są w sali komputerowej Biblioteki Miejskiej w Iławie ul. Jagiellończyka.

Wspólne Śpiewanie – chór naszego Uniwersytetu liczący 27 osób prowadzony przez Panią Honoratę Cybulę (dyrygent chóru Camerata). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Chórzyści uświetniali spotkania opłatkowe naszego Uniwersytetu, zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego.

Ważną sferą naszej działalności jest dbałość o aktywność fizyczną i zdrowotną, utrzymaniu i podnoszeniu tej sprawności służyły zajęcia:

Ćwiczenia rehabilitacyjne – zajęcia odbywają się raz w tygodniu pod czujnym okiem rehabilitantek. Utworzono 4 grupy po 10-12 osób.

Ponadto nasza słuchaczka Pani Irena Iwasiów prowadzi ćwiczenia fizyczne z jedną grupą w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 4 w Iławie ul. Skłodowskiej.

Zajęcia na basenie prowadzone przez instruktora rozpoczęły się w m-cu czerwcu – zostały zorganizowane 3 grupy po 15 osób Na jesieni ilość uczestników zmniejszyła się do dwóch, a następnie do jednej grupy. Osobą zaangażowaną w utrzymaniu frekwencji jest Pani Szulowska Renata – słuchaczka Uniwersytetu.

Nordic-Walking – zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, grupa liczy średnio 20 osób. Instruktor to słuchacz naszego Uniwersytetu Pan Marian Stebelski.

Od miesiąca października 2011roku została utworzona sekcja tańca towarzyskiego. Zajęcia odbywają się w Domu Kultury przy ul. Skłodowskiej. Zajęcia prowadzi instruktor. Szefuje Pani Jadwiga Brzozowska.

Działa również sekcja turystyczna, która zorganizowała wycieczkę do Zakopanego i Białowieży. Wspólnie z uczestnikami sekcji nordic-Walking, brali udział w półmaratonie zorganizowanym przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Prowadzona jest Kronika z życia naszego Uniwersytetu przez Panią Janinę Zalewską.